Strona głównaBudownictwoCzy wolnostojące piece kominkowe to dobry pomysł?

Czy wolnostojące piece kominkowe to dobry pomysł?

Wolnostojący piec kominkowy to element wystroju wnętrz, który wpisuje się w aktualne trendy. Bardzo dobrze pasuje do salonu lub sypialni urządzonej w skandynawskim stylu. Co ciekawe, równie dobrze sprawdza się w typowo nowoczesnych wnętrzach. Architekci chętnie korzystają z wolnostojących pieców kominkowych i ich popularność rośnie. Wychodząc temu na przeciw w niniejszym artykule opisujemy na co zwrócić uwagę wybierając kominek wolnostojący.

Umiejscowienie kominka

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że umiejscowienie kominka wolnostojącego nie może być dowolne. Musi on być zamontowany w tym miejscu, w którym znajduje się instalacja komina odprowadzająca spaliny. Jeśli więc jesteśmy na etapie projektowania domu wspólnie z architektem to pewnie możemy wprowadzić jeszcze wiele zmian (np. przenieść kominek z salonu do sypialni lub ustawić kominek na środku pokoju lub w kącie oraz wprowadzać inne dowolne zmiany). Jeśli natomiast dom już stoi to zdecydowanie najłatwiej będzie zamontować kominek w miejscu, w którym był zamontowany stary piec lub komin.

Kominek to serce domu

Kominek jest niezwykle reprezentacyjnym elementem w każdym domu. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na umieszczenie kominka w centralnej części salonu. Kominek wolnostojący jest znakomitą ozdobą – w szczególności, gdy jest to oszklony model pozwalający obserwować żywy ogień z trzech stron.

Wolnostojący kominek ma wiele zalet

Kominek wolnostojący jest opalany drewnem. Jest to w pełni proekologiczne rozwiązanie, które ogranicza ilość oddawanego Co2 do atmosfery. Ponadto, wolnostojący kominek wysokiej klasy to po prostu wysoka wydajność. Szacuje się, że nowoczesne wolnostojące piece kominkowe opalane drewnem osiągają wydajność energetyczną na poziomie przekraczającym 80%. Co w praktyce oznacza, że zużywając mniej drewna mocniej ogrzewają dom w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Taka efektywność jest określana mianem A+.

Podsumowując, ekologiczne kominki wolnostojące to oszczędność, ekologiczność oraz wysoka estetyka. Czy tego rodzaju kominki wyprą z rynku inne rozwiązania? Raczej nie, aczkolwiek na pewno będą bardzo poszukiwane przez każdego kto lubi nowoczesne i efektywne rozwiązania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne