Strona głównaUncategorizedCzym jest komercjalizacja nieruchomości?

Czym jest komercjalizacja nieruchomości?

Rynek nieruchomości obfituje w różnego rodzaju lokale. Przeglądając oferty nieruchomości można natknąć się zarówno na nieruchomości mieszkalne jak i komercyjne. Lokale użytkowe cieszą się wzrastającą popularnością zarówno wśród wynajmujących oraz najemców. Wysokie zapotrzebowanie na różnego rodzaju powierzchnie nie jest w pełni zaspokajane przez rynek, dzięki czemu oferujący wynajem lokali komercyjnych cieszą się wysokim zainteresowaniem oferowanych przez siebie usług.

Czym jest lokal użytkowy i co oznacza komercjalizacja nieruchomości?

Lokal użytkowy jest nieruchomością przeznaczoną do prowadzenia działalności gospodarczej. Przykłady lokali użytkowych to między innymi: lokale gastronomiczne, powierzchnie przeznaczone do działalności handlowej (galerie, sklepy, apteki itp.), powierzchnie przeznaczone do działalności usługowej takiej jak salony kosmetyczne/fryzjerskie, obiekty noclegowe, powierzchnie magazynowe, lokale biurowe.

Z kolei komercjalizacja nieruchomości oznacza podjęcie działań mających na celu osiągnięcie jak najwyższego zwrotu z inwestycji (ROI). W tym celu inwestor posiadający nieruchomość może przyjrzeć się na przykład następującym zagadnieniom:

  • Dopracowanie marketingu mającego na celu pozyskanie najemcy.
  • Dopracowanie umowy najmu tak aby zabezpieczała interesy obu stron.
  • Dokonanie analizy, która ma na celu oszacować jak dostosować lokal tak aby ten generował jak najwyższe zyski.
  • Poszukanie atrakcyjnych źródeł finansowania.

Komercjalizacja nieruchomości, czy się opłaca?

Komercjalizacja nieruchomości na skutek czego powstaje lokal komercyjny z pewnością jest czasochłonnym i kosztownym zabiegiem, który wiąże się również z dużą ilością formalności. Jednak dobrze skomercjalizowany lokal użytkowy, może przynieść więcej zysków oraz korzyści niż rezygnacja z dodatkowego przedsięwzięcia lub decyzja o pozostawieniu nieruchomości w charakterze mieszkalnym.

Wynajem powierzchni komercyjnych jest zazwyczaj długoterminowy i pozwala na zapewnienie stałego źródła dochodów. Obecnie rynek przepełniony jest chętnymi do najmu różnego rodzaju powierzchni użytkowych, zatem znalezienie odpowiedniego najmującego nie powinno stanowić wyzwania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne