Strona głównaBudownictwoDlaczego łóżko skrzypi?

Dlaczego łóżko skrzypi?

W domowej sypialni zależy nam przede wszystkim na komfortowym odpoczynku oraz spokojnym śnie, dzięki któremu naładujemy baterie na kolejne dni. Dobrze dobrane do naszej wagi i preferencji łóżko powinno nam to umożliwić nawet, jeżeli w trakcie snu zdarza nam się zmieniać pozycje. Niestety czasem zdarza się, że każdy nasz ruch na łóżku skutkuje nieprzyjemnym skrzypiącym dźwiękiem, który zaburza harmonię naszej sypialni i komfort codziennego użytkowania łóżka

Dlaczego łóżka skrzypią? Powodów skrzypienia może być co najmniej kilka. Najczęściej za skrzypienie odpowiadają takie elementy naszego łóżka, jak rama, stelaż lub nawet materac. Na początku powinniśmy sprawdzić, skąd dochodzi skrzypienie, a następnie zastanowić się, jak rozwiązać ten problem. Pierwszym z powodów skrzypienia łóżka może okazać się poluzowanie elementów ramy łóżka. Drewniane elementy przytwierdzone są do siebie na śruby, a wraz z użytkowaniem łóżka łączenia te mogą się wyrobić i poluzować. W związku z tym łóżko pracuje w większym zakresie niż zwykle i powoduje to skrzypienie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się po prostu dokręcenie śrub.

Co jeszcze wpływa na skrzypienie łóżka i jak sobie z tym poradzić?

Nawet w metalowych łóżkach może dojść do skrzypienia. Metalowe ramy nie są na to odporne i podobnie jak drewniane mogą się po prostu wyrobić. Tu możemy postawić nie tylko na dokręcenie elementów, ale również ich naoliwienie, dzięki czemu w trakcie użytkowania łóżka między jego elementami będzie mniejsze tarcie, a skrzypienie ustąpi i będziemy mogli w spokoju spać. Kolejnym skrzypiącym elementem może być stelaż, który podtrzymuje materac. Gdy poruszamy się na łóżku, materac się przemieszcza i może dochodzić do skrzypienia stelaża. Tu skutecznie z pomocą mogą przyjść nam gumowe tuleje.

Zdarza się, że skrzypi również materac. Dlaczego? W wielu z nich znajdują się sprężyny, które z czasem się po prostu zużywają, rdzewieją i w trakcie użytkowania wydają niekorzystny dźwięk. W tym wypadku najskuteczniejszym sposobem będzie zmiana materaca na nowy, ponieważ użytkowanie starego może prowadzić do ciągłego niewyspania i gorszego samopoczucia. Skrzypienie, nieważne czym spowodowane, może być naprawdę drażniące, dlatego warto je wyeliminować.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne