Strona głównaUncategorizedDlaczego warto korzystać z rusztowania jezdnego?

Dlaczego warto korzystać z rusztowania jezdnego?

Rusztowanie jezdne jest nowoczesną konstrukcją, która jest coraz częściej widywana na budowach lub zakładach produkcyjnych (jako zamiennik tradycyjnej drabiny). W niniejszym artykule przedstawiamy garść informacji na temat rusztowań jezdnych i jednocześnie przedstawiamy dlaczego warto korzystać z rusztowania jezdnego.

Rusztowania jezdne

Rusztowanie jezdne znane jako rusztowania przestawne to mobilne konstrukcje, które charakteryzują się nieco mniejszymi wymiarami oraz niewielką wagą. Ze względu na swoja mobilność stanowią alternatywą dla drabin, są wykorzystywane w przypadku remontów domów, mieszkań oraz niewysokich budynków. Powszechnie są wykorzystywane jako rusztowania tymczasowe, rusztowania montażowe oraz podest roboczy.

Z reguły rusztowania jezdne to rusztowanie aluminiowe (znane jako podesty aluminiowe). Według wielu opinii „najlepsze jest Krause”, co oznacza że najbardziej rekomendowanym producentem rusztowania jezdnego jest firma Krause.

Zalety rusztowania jezdnego

Rusztowanie tymczasowe w postaci rusztowania jezdnego ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to prosty i szybki montaż. Budowa rusztowania tego typu jest wykonana modułowo co oznacza, że wystarczy w intuicyjny sposób połączyć ramy aby złożyć konstrukcję. Warto jednak mieć na uwadze, że monter powinien posiadać odpowiednie uprawnienia. Rusztowanie może być dopuszczone do użytku tylko po odbiorze wykonanym przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami.

Ponadto, tego typu rusztowanie bardzo dobrze spełnia swoją rolę gdyż rusztowania jezdne charakteryzują się całkiem sporym pomostem roboczym oraz dobrą nośnością osiągająca 200kg/m2. Do tego należy zauważyć, że rusztowania Krause osiągają wysokość 14,3 metra dzięki czemu rusztowania jezdne tej marki można uznać za najwyższe rusztowania tego typu.

Rusztowania firmy Krause przechodzą rygorystyczne testy potwierdzone atestem przznawanym przez niezależne niemieckie instytucje (między innymi mowa o ateście niemieckiego Stowarzyszenia Kontroli Technicznej  TÜV). To sprawia, że stawiając na rusztowania jezdne firmy Krause mamy pewność wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa podczas prac budowalnych.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne