Strona głównaBudownictwoInwestycja w młot hydrauliczny

Inwestycja w młot hydrauliczny

Posiadanie w firmie budowlanej sprzętu ciężkiego, takiego jak chociażby koparka, czy też minikoparka to znaczne usprawnienie dla realizacji wielu robót. Poza tym, warto podkreślić, iż jest to sprzęt, który można wyposażyć w dodatkowe narzędzia, dzięki czemu znacznie poszerzy się zakres możliwości. Jednym z takich rozwiązań jest chociażby inwestycja w młot hydrauliczny. Tego typu młoty można zamontować zarówno na koparkach jak i minikoparkach. Oczywiście w każdym przypadku będą to odmienne narzędzia. Dodatkowo, możliwe jest zamontowanie młota także na ładowarkach czy też miniładowarkach. W każdym razie, młot hydrauliczny jest całkiem pożytecznym narzędziem dodatkowym do koparek i minikoparek, które znacznie poszerza zakres ich możliwości.

Gdzie znajduje zastosowanie młot hydrauliczny?

Aby jednak określić, czy w naszej firmie tego typu inwestycja ma jakikolwiek sens, należy w pierwszej kolejności przeanalizować zakres realizowanych prac. Trzeba także zastanowić się nad tym, w jakich okolicznościach znajduje swoje zastosowanie narzędzie takie jak młot hydrauliczny. Dopiero w przypadku, kiedy faktycznie moglibyśmy takiego narzędzia używać z pożytkiem dla firmy i realizowanych usług, jego zakup będzie mieć jakikolwiek sens. W przeciwnym razie inwestycja w młot hydrauliczny będzie absolutnie marnotrawstwem środków finansowych, które można przecież spożytkować w lepszy sposób.

Tak więc młot hydrauliczny będzie znajdywać swoje zastosowanie w następujących przypadkach:

  • Realizacja prac wyburzeniowych – burzenie budynków, murów oporowych, mostów, itp.
  • Pokonywanie przeszkód gruntowych – kruszenie starych konstrukcji betonowych, czy też większych frakcji skalnych.
  • Demontaż starych nawierzchni bitumicznych oraz betonowych

Jest to więc całkiem szeroki zakres robót, które mogą się pojawiać w różnych sytuacjach. Często zdarza się tak, iż nawet podczas najprostszej inwestycji, pojawiają się trudności właśnie w postaci przeszkód gruntowych, których należy się skutecznie pozbyć. W takich przypadkach, inwestycja w młoty hydrauliczne do koparko-ładowarek czy też minikoparek będzie w pełni uzasadniona.

Czy inwestycja w młot hydrauliczny jest kosztowna?

Sama inwestycja w młot hydrauliczny będzie pociągać za sobą koszty zależne od modelu młota jaki chcemy pozyskać. Jest to jednocześnie zależne także od modelu i masy posiadanej koparki. W przypadku minikoparek, koszty będą zdecydowanie niższe, ale też młot będzie oferować mniejsze parametry pracy. Aby dokonać właściwego zakupu, trzeba będzie udać się do producenta bądź też dystrybutora. Dzięki temu, zyskamy pewność, iż młot hydrauliczny będzie prawidłowo dopasowany do modelu posiadanej przez nas koparki czy też minikoparki. Poza tym, warto podkreślić, iż dystrybutor młotów hydraulicznych zapewni nam także dobór odpowiedniej płyty adaptacyjnej, która usprawni montaż i demontaż młota z ramienia maszyny. Co więcej, posiadając na przykład dwie minikoparki, będziemy mogli do danego młota dokupić dwie płyty adaptacyjne, aby korzystać z młota na każdej z nich. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, które sprawia, iż inwestycja w młot hydrauliczny staje się jeszcze bardziej korzystna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne