Strona głównaBudownictwoKabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki – minimalizm i funkcjonalność

Kabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki – minimalizm i funkcjonalność

Nowoczesne aranżacje łazienek z Tania Łazienka są obecnie bardzo popularne. Przyciągają uwagę swoim minimalistycznym designem, lecz również gwarantują maksymalną funkcjonalność. Jaka kabina prysznicowa sprawdzi się wtedy najlepiej?

Jaki kształt prysznica wybrać?

Dobór odpowiedniego kształtu kabiny prysznicowej powinien przede wszystkim pasować do wnętrza i przy tym powinien być podyktowany naszym gustem. Również można dostosować go do stylu, który chcemy uzyskać.

Do nowoczesnej łazienki najczęściej wybierane są szklane kabiny prysznicowe wykończone chromowanymi detalami albo kabiny bezramowe, które składają się wyłącznie z bezpiecznego szkła hartowanego oraz uchwytów mocujących.

W salonach łazienkowych dostępne są modele w kształtach kwadratowym, prostokątnym, a także półokrągłym. Wszystkie z nich mogą świetnie prezentować się w nowoczesnych wnętrzach.

Kabina prysznicowa bez brodzika lub z brodzikiem ultra slim

Do łazienek nowoczesnych chętnie wybierane są kabiny bez brodzika lub też z brodzikiem ultra slim, czyli ultra niskim.

Zamiast brodzika stosuje się wtedy odpływy liniowe lub punktowe montowane w odpowiednio wyprofilowanej podłodze. Konieczny jest zatem bardziej złożony remont łazienki, który wymaga wykonania specjalnej instalacji odpływowej. Warto jednak wskazać, że takie rozwiązanie nie sprawdza się w budynkach o cienkich podłogach.

Alternatywą dla kabiny bez brodzika można wybrać brodzik ultra slim. Całkowita wysokość tego typu brodzików to zwykle około 4,5-5 cm. Takie brodziki posiadają odpowiednie syfony, dlatego można zamontować je w każdym miejscu.

Prysznic walk-in do nowoczesnej łazienki

Dużą popularnością w nowoczesnych łazienkach cieszą się kabiny typu walk-in. Tego typu kabiny nie posiadają drzwi i mają jedną ścianę z tafli szkła oddzielającą prysznic od reszty łazienki.

Kabiny prysznicowe walk-in najczęściej nie posiadają brodzika. Alternatywnie można wybrać także kabiny z brodzikiem ultra slim, który będzie ledwo wychodził ponad poziom podłogi.

Prysznic walk-in sprawdzi się zarówno w łazience o większym metrażu, jak również w mniejszych przestrzeniach. W małych łazienkach może on zostać wykonany na całej długości ściany. Przezroczysta tafla szkła i brak brodzika lub bardzo niski brodzik optycznie powiększają łazienkę.

Aby dopełnić nowoczesną łazienkę, nie można zapominać także o zakupie innego wyposażenia – umywalka, WC, na przykład z zestawem podtynkowym, proste baterie, lustro łazienkowe, grzejnik łazienkowy o prostym kształcie. Wiele inspiracji współczesnych aranżacji łazienek można znaleźć online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne