Strona głównaHale sportoweLekkie i funkcjonalne nowoczesne hale sportowe

Lekkie i funkcjonalne nowoczesne hale sportowe

Hale sportowe to obiekty użyteczności publicznej, które pozwalają na uprawianie sportu zimą i podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.  Z każdym rokiem coraz więcej samorządów decyduje się na postawienie tego rodzaju konstrukcji przy szkołach, aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej przez cały rok. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się hale stalowe, które stanowią tańszą alternatywę dla obiektów murowanych.

Alternatywa dla konstrukcji murowanych

Budowa hali sportowej to wieloetapowe przedsięwzięcie wymagające dokładnego planowania i szacowania kosztów. Tradycyjne konstrukcje murowane są stosunkowo drogie, a do ich stworzenia potrzeba niekiedy kilku lat. Inwestor, któremu zależy na czasie oraz obniżeniu kosztów inwestycji może rozważyć postawienie hali stalowej. W ostatnich latach coraz bardziej zauważalny jest trend polegający na stopniowym odchodzeniu od stawiania ciężkich, murowanych brył, na rzecz lekkich w pełni funkcjonalnych obiektów stalowych. Budowa hali sportowej ze stali rozpoczyna się od projektu, który powinien uwzględniać m.in. przeznaczenie obiektu, wielkość trybun, a także rozmieszczenie szatni, magazynów sprzętu oraz sanitariatów. Jeżeli inwestorowi zależy na tym, by hala była wykorzystywana do organizowania profesjonalnych zawodów sportowych, niezbędne jest spełnienie szeregu wymagań stawianych obiektom sportowym przez różne dyscypliny sportu.

Hala dostosowana do potrzeb użytkownika

Ogromną zaletą stalowych konstrukcji jest łatwość wprowadzania zmian projektowych. Całkowite koszty, jakie pochłonie budowa hali sportowej, uzależnione będą przede wszystkim od jakości zastosowanych materiałów oraz standardu wyposażenia. Inwestorzy, którym zależny na maksymalnym obniżeniu kosztów, mogą zdecydować się na użycie tańszych produktów wykończeniowych o gorszych parametrach izolacyjnych. Budowa hali sportowej ze stali to znakomite rozwiązanie zarówno dla samorządów, jak i klubów sportowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych materiałów możliwe jest stworzenie całorocznego obiektu przeznaczonego do uprawiania różnych dyscyplin sportu. W zależności od potrzeb obiekt może pełnić funkcję lodowiska, sali gimnastycznej, kortu tenisowego, boiska piłkarskiego lub mieć charakter wielofunkcyjny. Dzięki odkrytej konstrukcji wewnątrz hali możliwe jest zamontowanie tablicy wyników, koszy, piłkochwytów, drabinek lub innego wyposażenia.

Zalety stalowych konstrukcji

Budowa hali sportowej to dla każdego inwestora poważne przedsięwzięcie. Alternatywą dla kosztownych obiektów murowanych są hale stalowe lub namiotowe. Zestawiając ze sobą koszty budowy i użyteczność obiektu wydaje się, że najbardziej opłacalna jest budowa lekkiej konstrukcji ze stali. Taka hala jest stosunkowo tania w budowie, charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych, takich jak pianka poliuretanowa hala nie nagrzewa się latem i nie wychładza zimą, co pozwala ograniczyć koszty związane z jej eksploatacją. Możliwość zastosowania dachowych okien pozwala wypełnić wnętrze obiektu naturalnym światłem słonecznym. Użycie niepalnych materiałów sprawia, że tego rodzaju obiekt jest całkowicie bezpieczny w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego. Zaletą stalowych konstrukcji jest również ich estetyka. Tego rodzaju hale sportowe prezentują się efektownie zarówno na zewnątrz, jak i w środku, zachęcając dzieci, młodzież oraz dorosłych do regularnej aktywności fizycznej i uprawniania różnych dyscyplin sportu przez cały rok.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne