Strona głównaUncategorizedNa co warto zwrócić uwagę wybierając suplementy?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając suplementy?

Suplementy diety cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością. Są to środki spożywcze, które w większości przypadków pomagają uzupełniać dietę w witaminy i minerały, aminokwasy oraz wszelkie wartości odżywcze, których czasami może brakować w diecie. Można znaleźć je w postaci kapsułek, tabletek a nawet syropów. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo firm i marek suplementów, aczkolwiek nie wszystkie są dobre dla każdego. Warto bardziej zainteresować się tym tematem, po czym najlepiej przekonsultować swój wybór z dietetykiem lub doświadczonym trenerem tak by upewnić się, które produkty będą odpowiednie. 

Skład suplementów

Jedną z najistotniejszych rzeczy, na które warto zwracać uwagę jest skład danego suplementu. Warto upewnić się, że wybieramy produkty sprawdzone i z pewnego źródła, byśmy mogli mieć pewność o ich skutecznym działaniu. Takie produkty powinny być pozbawione zbędnej chemii, barwników i pestycydów. Nie powinny być także pasteryzowane, ponieważ wysoka temperatura zabija w nich cenne składniki odżywcze, Aby wybrać odpowiednie suplementy trzeba przede wszystkim dobrze zapoznać się z etykietą na opakowaniach. Powinna ona zawierać dokładny skład, zawartość, sposób dawkowania, ewentualne przeciwwskazania przed stosowaniem oraz środki ostrożności.

Pewne źródło

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest wybieranie suplementów jedynie z pewnego źródła. Jak je rozpoznać? Wiarygodne wydają się  wyspecjalizowanie sklepy internetowe oraz stacjonarne. Warto jednak upewnić się, że miejsce z którego kupujemy suplementy cieszy się odpowiednią marką i tym samym że otrzymamy towar o odpowiednie jakości. Zdecydowanie nie należy kupować produktów wcześniej otwartych lub używanych.

Konsultacja z dietetykiem lub farmaceutą

Przed podjęciem decyzji o suplementacji warto swój wybór przekonsultować z dietetykiem lub farmaceutą, tak aby ułożyć dietę, która będzie odpowiadała naszym indywidualnym potrzebom żywieniowym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne