Strona głównaBudownictwoCzy budownictwa można się nauczyć?

Czy budownictwa można się nauczyć?

Powiedziano ci, aby przyjmować witaminy, pić dużo wody, dobrze spać i ćwiczyć, ale czy ktoś powiedział ci kiedyś, że projekt domu i biura może mieć wpływ na twoje zdrowie? Nie byłbyś sam, unosząc brew i pytając, jak to może być, ale tysiące lat temu starożytni widzący w Indiach spędzili całe życie obserwując, jak budowane przez człowieka struktury wpływają na ludzi. Ich odkrycia zostały zebrane w zbiór wiedzy o nazwie Vastu Shastra.
W sanskrycie Vastu oznacza naukę, a Shastra oznacza architekturę. To właśnie z tej nauki o środowisku powstały jedne z najtrwalszych struktur na świecie.
Według Vastu wszystkie pięć żywiołów (ziemia, woda, ogień, powietrze i przestrzeń) są w doskonałej równowadze. Kiedy budujemy, ta delikatna równowaga zostaje zakłócona, co może powodować szeroki zakres problemów fizycznych, od złego snu po poważne choroby.
Mogłeś tego doświadczyć, jeśli kiedykolwiek przebudowałeś lub przeprowadziłeś się do nowego domu i nagle twoje zdrowie pogorszyło się bez wyraźnego powodu. Jeśli pracujesz z prawami naturalnymi właściwymi dla wszechświata, a nie przeciwko nim, możesz wyrównać te pięć elementów na swoją korzyść. Na tym właśnie polega Vastu Shastra, a wpływ na twoje zdrowie i dobre samopoczucie może być dramatyczny.
Współpracowaliśmy z klientami na całym świecie, wykorzystując tę ​​zaawansowaną naukę architektury. Słyszymy wspaniałe historie o tym, jak Vastu zmienił życie ludzi. Zdrowie jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi ludzie przychodzą do nas. Stwierdzamy, że zawsze istnieje jakiś powód problemów, które mają, które stają się oczywiste, gdy przeprowadzamy analizę środowiskową, zarówno ich zamieszkania, jak i miejsca pracy.
Oto tylko jeden przykład, w jaki sposób nasze środowisko może wpływać na nasze życie: Kierownik Boeinga, mieszkający w dzielnicy Madison Park, żył z konsekwencjami cukrzycy, która zagrażała jego zdrowiu do tego stopnia, że ​​był na dializie. Słabł z powodu wielu nieudanych operacji, zanim przeprowadziliśmy analizę Vastu w jego domu.
Nasze konsultacje wykazały poważną nierównowagę w jego środowisku życia, co przyczyniło się do jego problemów zdrowotnych. Po dokonaniu zmian niezbędnych do naprawienia tej sytuacji, zarówno on, jak i jego żona zgłosili, że jego zdrowie poprawiło się, był silniejszy i że oboje poczuli lepsze samopoczucie.
Jako część tej ziemi żyjemy w morzu wpływów elektromagnetycznych i gwiezdnych. Każda zmiana w atmosferze może wpłynąć na nasze działania i emocje. Każda cząstka energii we wszechświecie jest połączona z następną cząsteczką. Nic się nie dzieje w próżni. Wszyscy dążymy do równowagi, a to nie może mieć miejsca, gdy występuje stres środowiskowy.
Stres pojawia się, gdy jest bałagan, zły układ lub projekt, brak światła, niewłaściwa cyrkulacja powietrza lub gdy środowisko nie jest dostosowane do prawdziwej północy.
Kiedy środowisko jest niezrównoważone, możesz odczuwać brak energii, problemy z kręgosłupem, niestabilność psychiczną, problemy żołądkowe, trudności w nauce, nierównowagę emocjonalną i trudności finansowe.
Niestety, najnowocześniejsza architektura oparta jest wyłącznie na funkcji i nie jest zaprojektowana w zgodzie z siłami natury, które wpływają na nasze zdrowie, szczęście i ogólne samopoczucie. Kiedy nasze środowiska są zaprojektowane tak, by podbijać przyrodę, nie ma wątpliwości, że będziemy się stresować. Piękno Vastu polega na tym, że w szczególności równoważy środowisko życia i pracy bez kosztownych zmian strukturalnych i robi to w sposób, który może poprawić jakość naszego życia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne