Strona głównaUncategorizedOczyszczacz powietrza - niezawodny sposób na smog

Oczyszczacz powietrza – niezawodny sposób na smog

Normy jakości powietrza są coraz częściej przekraczane, z tego względu oczyszczacz powietrza jest przedmiotem pożądania coraz większej liczby osób. Usuwa on w znacznym stopniu szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia we wnętrzu, zmniejsza ilość grzybów, bakterii i wirusów oraz nawilża powietrze.

Oczyszczacz powietrza – rodzaje stosowanych filtrów

Dobry oczyszczacz powietrza powinien we właściwy sposób zatrzymywać różnego rodzaju pyły, roztocza i pleśnie, taka funkcja jest możliwa do spełnienia dzięki zastosowaniu filtrów HEPA. Z kolei filtry węglowe są w stanie zatrzymać niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne zawarte w smogu jak np. benzen oraz benzoapiren. Oczyszczacz powietrza zaopatrzony w filtry węglowe zatrzymuje również wszystkie nieprzyjemne zapachy, niezależnie z jakich źródeł pochodzą. Niektóre rodzaje oczyszczaczy są zaopatrzone w specjalne lampy UV, których zadaniem jest likwidowanie niepożądanych substancji znajdujących się w powietrzu. Można także używać oczyszczacza powietrza, który nie jest zaopatrzony w żaden filtr, praca takich urządzeń opiera się o innego rodzaju mechanizmy, np. specjalne tarcze zanurzone w wodzie. Oczyszczacze zazwyczaj pełnią również funkcję wytwarzania jonów ujemnych, ponieważ powietrze zawiera dużo jonów dodatnich wytwarzanych przez urządzenia elektroniczne. Trzeba pamiętać, że przebieg jonizacji powietrza związany jest z wytwarzaniem ozonu, który może działać uczulająco na niektóre osoby. Dobrym rozwiązaniem jest, jeśli oczyszczacz powietrza jest zaopatrzony w funkcję nawilżania powietrza.

Oczyszczacz powietrza – czyszczenie i konserwacja

Oczyszczacz powietrza jest bardzo delikatnym urządzeniem wymagającym odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Do każdego urządzenie dołączona jest instrukcja, aby działało ono odpowiednio, trzeba ściśle przestrzegać jej zasad. Filtry powinny być regularnie czyszczone, nie rzadziej niż raz na miesiąc. Wymiany filtrów należy dokonywać w każdym sezonie grzewczym. Trzeba także pamiętać, że oczyszczacza powietrza o deklarowanym zasięgu działania 50 mkw. można używać na powierzchni 30 mkw. Dzieje się tak, dlatego że zasięg maszyny jest podawany w najwyższym trybie z jednoczesnym najintensywniejszym wykorzystaniem filtrów. Oczyszczacz powietrza pracuje na takich wysokich obrotach jedynie w wyjątkowych sytuacjach, standardowa praca urządzenia zazwyczaj jest zmniejszona średnio o połowę. Stosowanie oczyszczacza sprawia, że powietrze jest odpowiednio nawilżone, a ubrania nie są przesiąknięte dymem papierosów i zapachami z ulicy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne