Strona głównaBudownictwoRozdrabnianie i przesiewanie humusu

Rozdrabnianie i przesiewanie humusu

Ziemia pochodząca z wykopów budowlanych to idealny materiał do wyrównania terenu wokół nowego domu. Możemy z jej pomocą doskonale wykończyć ogród i obejście domu. Aby jednak sprawdziła się w tym zastosowaniu, musimy w pierwszej kolejności pozbyć się z niej wszelkich zanieczyszczeń. Przede wszystkim chodzi tutaj o odseparowanie kamieni oraz fragmentów grubszych korzeni. Trzeba tutaj więc podkreślić, iż rozdrabnianie i przesiewanie humusu będzie wręcz niezbędne, jeśli chcemy go wykorzystać do wykończenia obejścia domu i ogrodu. W tym celu można zastosować odpowiedniej klasy przesiewacz do koparki. Jest to urządzenie, które pozwoli nam skutecznie przesiać zebrany humus, jak również rozdrobnić zbrylone jego fragmenty, oraz zmielić niektóre fragmenty korzeni i drzew.

Jak realizowane jest rozdrabnianie i przesiewanie humusu?

Aby możliwe było rozdrabnianie i przesiewanie humusu, należy dysponować odpowiednim sprzętem. Owszem, jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu, może zastosować klasyczne sito i łopatę. Jednakże w XXI wieku mało kto będzie się aż tak wysilał. Tym bardziej, iż mamy sprzęt ciężki, taki jak chociażby koparkę z którą może pracować nowoczesna łyżka przesiewowa.

Czym jest łyżka przesiewowa do koparki?

Jest to specjalnie skonstruowana łyżka, która po nabraniu materiału, będzie realizować rozdrabnianie i przesiewanie humusu. Wewnątrz łyżki pozostaną kamienie, oraz inne elementy, których nie sposób rozdrobnić. Pomiędzy bocznymi ścianami łyżki, na jej tyle oraz dnie, zamontowane są wały, napędzane wprost z systemu hydraulicznego koparki. Na wałach tych zamontowane są specjalne gwiazdki, zachodzące na siebie pod odpowiednim kątem, wykonane z materiały syntetycznego. Wprawiając gwiazdki w ruch, zawartość łyżki zostaje skutecznie przemielona, dzięki czemu przez mechanizm przesiewacza przelatują jedynie drobne frakcje, zaś w łyżce pozostają elementy grubsze. Poza tym, twardość gwiazdek sprawia, iż zbrylone fragmenty humusu, lub słabsze korzenie drzew zostaną skutecznie zmielone na drobne kawałki.

Jednym słowem łyżka przesiewowa do koparki zapewnia iż rozdrabnianie i przesiewanie humusu będzie zrealizowane w stu procentach prawidłowo.

Zakup odpowiedniej łyżki przesiewowej.

Jeśli więc zdecydujemy się na zakup łyżki przesiewowej do posiadanej koparki, trzeba będzie przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, iż nie każda łyżka przesiewowa zapewniająca rozdrabnianie i przesiewanie humusu, sprawdzi się we współpracy z każda koparki. Musimy pamiętać, iż koparki mają swoje parametry i nośność jeśli chodzi o masę łyżki wraz z jej zawartością. Dlatego też, należy ten parametr uwzględnić dobierając łyżkę.

Należy także zwrócić uwagę na samą jakość wykonania łyżki przesiewowej. Nie każda z nich będzie tak samo dobrze zapewniać rozdrabnianie i przesiewanie humusu. Niektóre nawet mogą sprawiać pewne trudności w eksploatacji. Najlepiej jest więc postawić na jakość i doświadczenie producenta. Ze swojej strony dodam tylko, iż zdecydowanie najlepszymi opiniami cieszy się w ostatnim czasie łyżka Rotastar. Jest to jedna z najczęściej wybieranych łyżek przesiewowych, toteż producent miał już możliwość zetknąć się z opiniami i uwagami klientów, oraz wdrożyć wszystkie niezbędne korekty w swoim produkcie.

Podsumowanie

Jednym słowem, rozdrabnianie i przesiewanie humusu jest konieczne, jeśli chcemy go wykorzystać do wyrównania terenu obejścia wokół domu oraz ogrodu. Zbyt duża ilość kamieni czy też korzeni nie będzie tutaj korzystna. Dlatego też, aby optymalnie przeprowadzić ten proces warto skorzystać z łyżek przesiewowych Rotastar, które zagwarantują maksymalny poziom wydajności przesiewania oraz rozdrabniania humusu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne