Strona głównaBudownictwoWłasna produkcja betonu prosto na placu budowy

Własna produkcja betonu prosto na placu budowy

Realizacja wielu prac budowlanych wymaga stałych dostaw betonu do poszczególnych brygad pracowników. Tego typu sytuacje najwyraźniej są widoczne w przypadku budowy chociażby chodników wzdłuż dróg. Tutaj flanka robót niejednokrotnie rozciągnięta jest na kilkaset metrów. W wielu miejscach jednocześnie potrzebny jest beton. W takich sytuacjach, własna produkcja betonu, na potrzeby własne, będzie rozwiązaniem optymalnym. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż betoniarka raczej nie będzie dobrym narzędziem do produkcji betonu. W takich okolicznościach, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana łyżka z mieszalnikiem do betonu, montowana na ładowarce.

Czy własna produkcja betonu na placu budowy jest opłacalna?

Jest z całą pewnością opłacalna. Przygotowanie betonu we własnym zakresie ogranicza nam koszty jego transportu z betoniarni. Ma to jeszcze jedną wielką zaletę w porównaniu do kupna betonu z zewnątrz. Własna produkcja betonu może być uruchamiana wtedy kiedy jest to konieczne. W przypadku betoniarni, musimy zamówić beton w określonej ilości na konkretną godzinę. Potem musimy go całkowicie zużyć. W przeciwnym razie się zmarnuje. Jeśli zaś nam po prostu braknie, to ciężko będzie domówić jeszcze tego samego dnia.

Własna łyżka z mieszalnikiem do ładowarki rozwiązuje wszystkie te problemy. Beton przygotowujemy wtedy kiedy potrzebujemy i to dokładnie w takiej ilości w jakiej potrzebujemy. Jeśli zaś okaże się, że jest go za mało, to wystarczy wsypać składniki do łyżki i za kilkanaście minut mamy dodatkową partię przygotowaną. Łyżka z mieszalnikiem jest banalnie prosta w obsłudze. Jej montaż i demontaż zajmuje kilka minut. Jest montowana zamiast klasycznej łyżki przy pomocy odpowiedniego adaptera. Jest on dostarczany wraz z łyżką do betonu od producenta. Kilka śrub załatwia problem montażu i demontażu.

Poza tym łyżka z mieszalnikiem do betonu jest napędzana hydraulicznie z ładowarki, toteż nie trzeba zewnętrznych źródeł zasilania. Jednym słowem jest to bardzo korzystne narzędzie, w które warto zainwestować.

Czy łyżka z mieszalnikiem sprawdzi się w każdej firmie budowlanej?

Oczywiście że nie. Jest to narzędzie przeznaczone raczej do większych firm budowlanych. Przede wszystkim zaś do firm które posiadają ładowarkę bądź mini ładowarkę. Trzeba bowiem pamiętać, iż łyżki z mieszalnikiem występują w wielu wariantach. Dzięki temu niezależnie od tego jak dużą maszynę posiadamy, bez trudu uda się dopasować do niej mieszalnik.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, własna produkcja betonu na placu budowy niesie za sobą sporo korzyści. Jeśli wiec prowadzimy firmę, która zajmuje się realizacją robót na rozległych terenach. Firmą która regularnie zużywa duże ilości betonu. Z całą pewnością warto będzie zainwestować w nowoczesny mieszalnik do betonu, co zapewne dość szybko będzie się zwracać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne